برای خرید قهوه چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

برای خرید قهوه چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

انتخاب و خرید قهوه همانند چای ملزم رعایت نکات ریز و جالبی است که در هنگام خرید رعایت گردد. تهیه یک قهوه ی خوش طعم و عطر علاوه بر روش پخت و دم کردن آن نیازمند نکات ریز و در عین حال اساسی است که در هنگام خرید باید رعایت شود.

با مجله خبری شوکومای همراه باشید تا با تکنیک های خرید یک قهوه خوب آشنا شوید.


نکاتی که هنگام خرید باید رعایت کنیم

ابتدا فرض را بر این اساس میکذاریم که شما قصد خرید قهوه به صورت باز و بسته بندی نشده را دارید ؛ پس در هنگام خرید باید سه نکته ای که برایتان در زیر آوردیم رعایت شود :

برای خرید قهوه چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟ + شوکومای

میزان رست ( roast ) قهوه

این که قهوه تا چه میزان رست ( roast ) شده است بر عطر و طعم تاثیر بسزا و مؤثری دارد. محل زندگی شما بسیار تاثیر گذار در انتخاب درجه رست قهوه است. اهالی غرب آمریکا درجه رست تیره را نسبت به اهالی شرق آمریکا بیشتر می پسندند. همچنین اروپائی ها رست تیره را بیشتر دوست دارند ؛ حتی در رده بندی های تیره رست ، نام برخی از کشور های اروپائی به چشم می خورد همانند french roast ( رست فرانسوی ) ، italian roast ( رست ایتالیایی ) ، spanish roast ( رست اسپانیایی). 

همچنین بسیاری از افراد رست های کارخانه ای را علاقه ندارد بنابراین قهوه را به صورت سبز خریداری میکنند و شخصا قهوه را رست میکنند. در واقع میزان رست قهوه کاملا یک مساله سلیقه ای است که با توجه به ذائقه افراد متفاوت است و به طور مشخص رست کردن در عطر و طعم تاثیر گذار است. این که چه میزان رست بهتر است کاملا با تست کردن رست های مختلف قهوه به دست می آید.

میزان آسیاب قهوه

میزان آسیاب قهوه به مزاج اشخاص بستگی دارد به طور کلی هر چه قدر دانه قهوه ریز تر آسیاب شود ، قهوه غلیظ تری خواهیم داشت که عطر و طعم بیشتر و تلخ تری دارد و هر چه میزان آسیاب درشت تر باشد طعم آن رقیق تر و تلخی آن کمتر میشود.

تازگی قهوه

اگر تازگی عطر و طعم قهوه برایتان اهمیت دارد بسیار به شما توصیه میکنیم که قهوه را به صورت دانه خریداری کنید و در صورت نیاز به تهیه قهوه هر بار آن را آسیاب کنید با این روش هم قهوه عطر بوی خود را حفظ میکند و هم با هر بار آسیاب کردن قهوه ، خانه یا محل کار خود را با عطر قهوه دل انگیز میکنید. اگر امکان تهیه آسیاب قهوه و دانه قهوه را ندارید پیشنهاد میکنید قهوه آسیاب شده را به مقدار کم تهیه کنید و حتما از ظرف های وکیوم شده برای نگهداری قهوه آسیاب شده استفاده کنید. از خرید قهوه آسیاب شده به مقدار زیاد اجتناب کنید چون قهوه آسیاب شده به مرور عطر و طعم خود را از دست میدهد و باید سریعا استفاده شود.


مجله خبری شوکومای
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها