تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب و خواص دیگر

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب و خواص دیگر

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب و خواص دیگر

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب را می توان با مصرف روزانه 40 گرم شکلات تلخ به مدت دو هفته در کاهش هورمون استرس و در نتیجه کاهش استرس به وضوح مشاهده کرد. در ادامه قصد داریم تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب و علت آن را بیان کنیم پس با مجله خبری شوکومای همراه باشید.


  • مقدمه

شکلات تلخ در واقع حاوی موادی از جمله منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی یا حتی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های گروه ب است. خوردن روزانه 7 گرم شکلات تلخ می تواند موجب کاهش استرس شود و همچنین قدرت توجه به جزئیات، سرعت پردازش ذهن،کارکرد حافظه، تسلط کلامی و … را افزایش می دهد.

  • تاثیر بر مغز

مصرف شکلات تلخ باعث تحریک بدن و ترشح اندورفین شده که باعث ایجاد حس سرخوشی و تسکین درد می‌شود. همچنین فلاوانول با افزایش جریان خون به مغز، هوشیاری و سرعت واکنش را افزایش می‌دهد.

  • مفید برای فشار خون

کسانی که از فشار بالا خون رنج می برند میتوانند از شکلات به عنوان کاهش دهنده فشار خون بهره ببرند چرا که شکلات تلخ به علت دارا بودن فلاوانول باعث شل شدن عروق خونی و در نتیجه کاهش جریان و فشار خون می شود.

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب و خواص دیگر

  • مفید برای قند خون

شکلات تلخ برای دیابت مفید است بطوریکه استفاده مستمر، مقامت بدن نسبت به انسولین را کاهش می دهد.

  • اکثیر جوانی

شکلات تلخ یکی از ده ماده غذایی جوانی است. کاکائو در واقع یکی از مواد غذایی سرشار از فلاونوئید و به ویژه آنتی اکسیدان کاتچین است که این آنتی اکسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک می کند. در مقایسه شکلات تیره با شکلات های شیری و سفید باید توجه داشت که فلاونوئید موجود در شکلات شیری یا شکلات سفید مقدار کاکائوی آن کمتر است، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر است.

تاثیر شکلات تلخ بر اعصاب

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها