فواید کره بادام زمینی

فواید کره بادام زمینی

فواید کره بادام زمینی

فواید کره بادام زمینی

فواید کره بادام زمینی که یکی از محبوب ترین محصولات خوراکی در دنیا می باشد علی الخصوص در آمریکا خواهان زیادی دارد  کره بادام زمینی فواید پزشکی بسیاری دارد و مصرف آن برای سلامت انسان مفید است در این مقاله به بررسی فواید این خوراکی پر طرفدار می پردازیم با مجله خبری شوکومای همراه باشید.

فواید کره بادام زمینی

تقویت انرژی :

کره بادام زمینی سرشار از پروتئین می باشد کسانیکه دچار ضعف بدنی می باشند و دچار افت فشار هستند مصرف کره بادام زمینی را در وعده صبگاهی خود فراموش نکنند مصرف کره بادام زمینی موجب افزایش انرژی در افراد می شود و ضعف بدنی جسم را برطرف می کند و همچنین مصرف آن کمبود پروتئین جسم را برطرف می کند.

کاهش خطر مبتلا شدن به دیابت :

مصرف کره بادام زمینی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری دیابت می شود مصرف روزانه دو قاشق غذا خوری کره بادام زمینی باعث می شود تا 30 درصد خطر مبتلا شدن به بیماری دیابت را کاهش می دهد.

افزایش هوش :

 آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی موجود در کره بادام زمینی موجب افزایش و کاهش استرس می شود و مصرف آن موجب آرامش بخشی روان در فرد می شود.

محافظت از ماهیچه :

یکی دیگر از فواید کره بادام زمینی محافظت از ماهیچه و استخوان های بدن می باشد کره بادام زمینی به علت دارا بودن درصد بالای منیزیم می باشد این بدین معناست که کره بادام زمینی می تواند به استحکام دندان و استخوان ها و سیستم عصبی بدن کمک کند.

هشدار هایی در مورد مصرف کره بادام زمینی :

  • کره بادام زمینی جزو مواد غذایی آلرژی زا می باشد حساسیت به بادام‌ زمینی می‌تواند شدید باشد ، طوری که مصرف مقدار کمی از‌ آن می‌تواند به شوک آنافیلاکسی منجر شود.
  • افرادیکه که به بیماری های کلیوی مبتلا هستند و همچنین کلیه های سنگ ساز دارند از مصرف کره بادام زمینی خودداری کنند. 
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها