10 کشوری که خوش طعم ترین شکلات هارا تولید میکنند قسمت اول

10 کشوری که خوش طعم ترین شکلات هارا تولید میکنند قسمت اول

10 کشوری که خوش طعم ترین شکلات هارا تولید میکنند قسمت اول

مگر می‌شود کسی عاشق شکلات نباشد؟ اگر شما هم از طرفداران پر و پاقرص شکلات هستید، سفرتان را با بازدید از شکلات‌سازهای معروف اروپا شیرین‌تر کنید.

با فروشگاه اینترنتی شوکومای همراه باشید.


همه عاشق شکلات‌اند، مخصوصاً از نوع مرغوب آن. اگر در تعطیلات پیش رو به اروپا می‌روید و از عشاق این خوردنی خوشمزه هستید، به موزه‌ی شکلات در پراگ یا شعبه‌ی اصلی کدبری (Cadbury) در لندن ، که بزرگ‌ترین کارخانه تولیدی‌شان هم در آن‌جاست، سر بزنید. در ادامه شما را با برندهای شکلات خارجی و شکلات‌سازهای معروف در ۱۰ کشور مهم اروپا آشنا می‌کنیم.

۱. انگلیس

اگر صنعت شکلات سازی مثل صنعت مد بود، بدون شک شکلات «کدبری» (Cadbury) سوپر مدل بین‌المللی می‌شد. این شکلات در سراسر دنیا میلیون‌ها نفر را عاشق و شیفته‌ی خود کرده است. کارخانه‌ی اصلی این شکلات در پایتخت انگلیس، یعنی لندن قرار دارد و امروزه در بیش از ۵۰ کشور کارخانه‌ی فعال دارد. شکلات‌ شیری دلیل شهرت کدبری است. در بیرمنگام کارخانه‌ای به نام دنیای کدبری (Cadbury World) تأسیس شده که امکانات شگفت‌ انگیزی برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند، از سفر اکتشافی شکلاتی چهار بعدی گرفته تا کلاس‌های شکلات سازی!

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۲. فرانسه

«پیِر هِرمه» (Pierre Herme) در فرانسه، ژاپن و آمریکا، پیکاسوی شکلات‌سازی صدا زده می‌شود. خانه‌ی شکلات سازی و قنادی او در خیابان بناپارت پاریس قرار دارد. مرغوب‌ترین شکلات‌ها، چای، نان، پاند کیک (pound cake)، همه و همه دست رد زدن به محصولات هرمه را برای عشاق شیرینی سخت‌تر می‌کند. اما راز پیر چیست؟ باید گفت که او «شکر را مثل نمک» برای تنظیم طعم‌های مختلف استفاده می‌کند.

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۳. هلند

وقتی در آمستردام هستید، باید شکلات‌های «پوچینی بمبنی» (Puccini Bomboni) را امتحان کنید. پوچینی بمبنی دو شعبه در خیابان سینگل (Singel) و استالسترات (Staalstraat) دارد که آماده‌اند به شما تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را با مزه‌ای بی‌همتا ارائه کنند. آشپزهای پوچینی همواره به دنبال خلق ترکیبات جدید و اصیل با استفاده از فلفل، علف لیمو (Lemongrass) و جوز هندی هستند. پس در سفر به هلند، آن را از یاد نبرید.

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۴. آلمان

در آلمان، «راوش شکولادنهاوس» (Rausch Schokoladenhaus) تیر را درست به قلب شکلات‌دوستان زده است. این شکلات‌سازی که نماد شهر برلین به شمار می‌رود، در مرکز شهر، یعنی میت (Mitte) قرار دارد. راوش شکولادنهاوس با یک حلقه‌ی سه‌گانه مشتریان را وسوسه می‌کند: فروشگاه شکلات، کافه و رستورانی که شکلات‌های دست ساز و دسرهای خوشمزه در آن سرو می‌شود. 

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها