مراحل تولید کاکائو قسمت اول

مراحل تولید کاکائو قسمت اول

مراحل تولید کاکائو قسمت اول

امروز با مراحل تولید کاکائو از دانه ی روی درخت تا مرحله آماده شدن برای بلع کردن همراه فروشگاه اینترنتی شوکومای باشد.


کاکائو از درختی به اسم تئوبروما، تیره پنیرکیان به دست می‌آید. این درخت ارتفاعی بین ۴ تا ۱۰ متر دارد و زیر سایه درختان بزرگتر از خود رشد می‌کند.

برگ‌های این درخت ساده است و گل‌های قرمز و کوچکی دارد که به طور منظم کنار هم قرار گرفته‌اند. میوه این درخت تقریبا هم اندازه خیار، با رنگی زرد مایل به قهوه‌ای است.

داخل هر میوه تیره پنیرکیان، درون یک بافت گوشتی، بین ۲۴ تا ۴۵ عدد دانه قرار گرفته است.

بعد از چیدن میوه این درخت آن را جایی نگه داری می‌کنند و بعد از پوسیده شدن میوه‌ها، دانه‌های آن را جدا کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند.

پودر کاکائو از فشرده شدن دانه‌های داخل میوه درخت تیره پنیرکیان به دست می‌آید.

دانه‌های این میوه از تقویت کننده‌های قلب است و دارای مقادیر زیاد چربی است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

این درخت در اکثر مناطق جهان کشت و از میوه آن استفاده می‌شود اما عمده‌ترین تولید کنندگان این محصول ساحل عاج، غنا و نیجریه هستند.

دانه‌های درخت تئوبروما طی فرآیندی به پودر کاکائویی که در بازار در دسترس افراد است، تبدیل می‌شوند. در ادامه با مراحل تولید آن آشنا می‌شویم.

مراحل تولید کاکائو قسمت اول
مراحل تولید کاکائو قسمت اول

مراحل آماده‌سازی دانه‌های کاکائو

برای آنکه مغز دانه از پوستش جدا شود آن را بو می‌دهند. برای این کار دانه‌ها را روی یک سطح داغ می‌گذارند و پوست بیرونی دانه‌ها بر اثر حرارت از مغز آن جدا می‌شود.

بعد از بو دادن دانه‌ها، آن‌ها را درون الک میریزند تا دانه و پوست از هم جدا شود. سپس دانه‌ها را آسیاب می‌کنند و آن‌ها را به شکل خمیر در می‌آورند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها