تهیه کیک مغز گردویی

کیک مغز گردویی + کیک + کیک خانگی

تهیه کیک مغز گردویی

کیک مغز گردویی

تهیه کیک مغز گردویی روش های گوناگونی دارد. در این قسمت سعی میکنیم که یک کیک سالم خوشمزه رو آموزش بدیم که برای مثال بجای کره از ماست کم چرب استفاده میشود. از دیگر مواد ان میتوان به روغن گردو اشاره کرد که موجب کاهش احتمال ابتلا بیماری های قلبی است. در ادامه با مجله خبری شوکومای همراه باشید.


مواد لازم
گردو 2 پیمانه
شکر شیرینی‌پزی به علاوه مقداری برای تزئین 2 پیمانه
آرد 1 پیمانه
روغن گردو 1/2 پیمانه
تخم مرغ، زرده و سفیده جدا 4 عدد
بیکینگ پودر 1/2  قاشق چایخوری
نمک 1/2  قاشق چایخوری
ماست کم چرب 7 اونس
شکر 2 قاشق غذاخوری شکر

 

مراحل پخت و تهیه

شکر شیرینی پزی و گردو را تا با هم ترکیب کنید تا به یک پودر یکدست برسید و سپس پودر گردو، آرد، نمک و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید.

درمرحله بعد زرده‌های تخم مرغ را به هم بزنید (با استفاده از دست و یا میکسر) و به آرامی روغن گردو را اضافه کنید. هنگامی که اموسلیون شد، ماست را به مواد اضافه کنید.  سفیده‌های تخم مرغ را با استفاده از یک میکسر به هم بزنید تا به شکل کف دراید .سپس شکر را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که به یک مایع نسبتا چسبنده (نه خیلی سفت ) برسید.مخلوط زرده و روغن حاصل 4 را با مخلوط مواد خشک که قبلا درست کرده بودیم را با یکدیگر ترکیب کنید.سپس ترکیب سفیده و شکر را به آرامی به آن اضافه کنید و با استفاده از یک قاشق چوبی مواد را به خوبی ترکیب کنید.

یک ظرف کیک پزی را به روغن (کره) و آرد آغشته کنید و خمیر کیک را داخل ظرف بریزید و انرا در فری که قبلا با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کردید به مدت 35 الی 45 دقیقه بپزید.

این روش تهیه  کیک مغز گردویی بود فقط توجه داشته باشید قبل از خارج  کردن کیک از ظرف به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا کمی کیک خنک شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها