طرز تهیه سس پستو ریحان

طرز تهیه سس پستو ریحان

طرز تهیه سس پستو ریحان

طرز تهیه سس پستو ریحان

یکی از مهم ترین اجزایی که می تواند سبب خوشمزه تر شدن و دلچسب تر شدن یک غذا شود چاشنی ها و ادویه های مورد استفاده در آن است. در حقیقت اگر در کنار غذا از یک سس خوشمزه بهره بگیریم از طعم لذیذ و دلپذیر غذا لذت خواهیم برد. سس پستو یکی از انواع سس هاست که اصالت و اصل و نسب ایتالیایی دارد. سس ایتالیایی پستو ریحان چاشنی محبوب و لذیذی برای انواع غذا ها همچون پاستا ، ساندویچ ها و انواع سالاد می باشد.

این سس را می توان با یک دستور العمل ساده و راحت در منزل تهیه کرد. با مجله خبری شوکومای در این مقاله همراه و همگام باشید تا طرز تهیه سس پستو ریحان را بیاموزید.

مواد لازم 
برگ ریحان 500 گرم
پنیر پارمزان 150 گرم
مغز گردو  100 گرم
سیر تازه 3  الی 4 حبه
آبلیمو تازه 

  2 قاشق غذا خوری

فلفل و نمک  

به مقدار لازم

 

برای شروع در ابتدا برگ های ریحان را می شوییم و پس از آن که آب ریحان ها کاملا رفت ؛ پنیر پارمزان را روی ریحان ها رنده می کنیم.

مغز گردو ها را با دست کمی خرد می کنیم و داخل مخلوط کن می ریزیم و به خوبی خرد می کنیم ؛ سپس برگ های ریحان ، سیر ، آبلیمو و روغن زیتون را به گردو های خرد شده  اضافه می کنیم و با سرعت بالا مخلوط می کنیم تا به خوبی همگن و یکدست شود ( برای اینکه روغن زیتون به دیواره های مخلوط کن می چسبد و هدر می رود برای همین بهتر است که روغن زیتون را در آخر به سس اضافه می کنیم. )

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها