طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل

طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل

طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل

طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل

بسیاری از افراد با قهوه میانه ی خوبی ندارند و اگر زمانی قرار بر این باشد که یک نوشیدنی گرم را برای فصول سرد سال در کافه انتخاب کنند به سراغ هات چاکلت و انواع چای و دمنوش ها میروند. هات چاکلت یکی از نوشیدنی های گرم و خوشمزه است که به راحتی می توان ان را در منزل تهیه کرد. این دسر گرم که برای فصول سرد سال بسیار مناسب و دلچسب است  دارای طعم قوی شکلات و حالت خامه ای است. در این مقاله مجله خبری شوکومای قصد دارد تا طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل با شکلات تلخ را به شما آموزش دهد.

 

مواد لازم برای دو نفر
شیر 2 فنجان
شکر 2 قاشق غذاخوری
شکلات تلخ و شیرین 120 گرم ( 1 فنجان )
وانیل به اندازه ی دلخواه
خامه زده شده  2 قاشق غذا خوری ( اختیاری )
ماشمالو برای تزئین

 

می‌توانید برای تهیه هات چاکلت از پودر شکلات یا حتی شکلات تکه‌ای استفاده کنید. اما زمانی‌که از پودر شکلات استفاده می‌کنید هات چاکلت به‌اندازه‌ٔ کافی نرم نمی‌شود. همچنین پودر شکلات به‌اندازه‌ی کافی غلیظ نیست و نمی‌تواند به‌اندازه‌ی شکلات تکه‌ای، هات چاکلت را خوشمزه کند. علاوه‌بر اینها، شکلات محتوی کره هم هست و می‌تواند به هات چاکلت شما طعم کره‌ای ببخشد. به همین دلیل بهتر است همیشه از شکلات تکه‌ای برای تهیه هات چاکلت استفاده کنید.

نکتهٔ بعدی نحوهٔ اضافه کردن شکلات تکه‌ای به شیر است. در بعضی از دستورالعمل‌ها عنوان شده است که مستقیما شکلات را در شیر داغ بریزید و آنقدر هم بزنید تا شکلات ذوب شود. بااین‌حال شکلات تکه‌ای به‌راحتی در شیر داغ ذوب نمی‌شود و درنهایت هات چاکلت نرم و یکدستی نخواهید داشت.

بهتر است شکلات را با دست‌ تکه‌تکه کنید (استفاده از غذاساز یا مخلوط‌کن نتیجهٔ دلخواه را به شما نمی‌دهد). خرد کردن شکلات با دست، خیلی هم کار سختی نیست!

طرز تهیه ی هات چاکلت در منزل

طرز تهیه :

۱. شیر را در قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و شکر را به آن اضافه کنید.

شیر را به نقطهٔ جوش آن برسانید. اگر دماسنج ندارید مشکلی نیست، از روی ظاهر شیر هم می‌توانید متوجه شوید که شیر چه زمانی به نقطهٔ جوش رسیده است. زمانی که حباب‌هایی در قسمت نزدیک دیوارهٔ قابلمه ایجاد شد، یعنی به دمای جوش نزدیک شده‌اید ولی شیر هنوز نجوشیده است.

مواظب باشید که شیر نجوشد، زیرا درنهایت نتیجهٔ کار شما خوب درنمی‌آید (هات چاکلت دلمه‌دلمه می‌شود).

۲. زمانی که شیر درحال گرم شدن است، شکلات تکه‌ای را به‌مدت ۳۰ ثانیه درون مایکروویو قرار بدهید. شکلات را خارج کنید و هم بزنید. سپس برای ۳۰ ثانیهٔ دیگر درون مایکروویو قرار دهید و هم بزنید. این کار را با فواصل مختلف تکرار کنید تا شکلات کاملا ذوب شود.

۳. زمانی که شیر به نقطهٔ جوش رسید ( حباب‌هایی در گوشهٔ قابلمه ایجاد شد)، گاز را خاموش کنید و شکلات ذوب‌شده را به شیر اضافه کنید و مخلوط کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها