طرز تهیه قهوه فرانسه

طرز تهیه قهوه فرانسه

طرز تهیه قهوه فرانسه

طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه فرانسه  نوعی نوشیدنی ملایم و غلیظ است که به دلیل استفاده نکردن از فیلتر کاغذی ، روغن قهوه از بین نمی رود. این نوشیدنی را می توان بدون دستگاه ، روی گاز و با فرنچ پرس درست کرد. در این مطلب قصد داریم شما را با طرز تهیه قهوه فرانسه به سه روش ، بدون دستگاه ، روی گاز و با فرنچ پرس آشنا نمائیم با مجله فروشگاه اینترنتی شوکومای همراه باشید.

 

مواد لازم
پودر قهوه فرانسه2 قاشق غذا خوری
آب داغ 93 درجه سانتیگراد
250 میلی لیتر

 

 

طرز تهیه قهوه فرانسه

دستور تهیه :

  1. به ازای ۲۵۰ میلی لیتر آب حدودا به ۲ قاشق غذا خوری پودر قهوه نیاز دارید. البته بسته به ذائقه خود اگر دوست دارید نوشیدنی شما غلیظ‌ تر یا رقیق‌ تر باشد ، می‌توانید میزان قهوه را کم و زیاد کنید.
  2. ابتدا آب را در یک کتری جوش آورده و از روی حرارت بردارید ۳۰ ثانیه فرصت دهید تا آب کمی از داغی بیفتد (در واقع آب مصرفی برای تهیه قهوه فرانسه نباید آب جوش باشد و درجه حرارت آن باید حدود ۹۳ درجه سانتیگراد باشد).
  3. پودر قهوه را در یک فنجان تمیز بریزید و سپس آب داغ را به حالت دورانی روی قهوه بریزید در حدی که قهوه خیس شود یا به اصطلاح شکوفه کند. این کار را طوری انجام دهید که آب به همه جای پودر قهوه برسد.
  4. ۳۰ ثانیه صبر کنید و بقیه آب را به حالت دورانی روی قهوه بریزید.
  5. روی فنجان را با یک نعلبکی بپوشانید و ۵-۴ دقیقه صبر کنید تا قهوه دم بکشد.
  6. پس از اینکه قهوه دم کشید ، فنجان دیگری که قصد دارید قهوه را در آن بنوشید برداشته ، سپس به آرامی و به دقت قهوه را در آن بریزید طوری که پودر قهوه ، ته فنجان اولی باقی بماند.
  7. از آنجا که پودر قهوه پس از دم کشیدن ، ته نشین می‌شود به راحتی می‌توان آن را جدا کرد ، فقط در این حالت حدود ۳۰ میلی لیتر از قهوه ته فنجان اولی باقی می‌ماند. 
  8. اگر جدا کردن پودر قهوه برای شما مشکل است با استفاده از یک چای صاف کن خیلی راحت‌ تر می‌توانید این کار را انجام دهید.
  9. درست کردن قهوه فرانسه در قوری توری دار نیز طبق مراحل فوق انجام می‌شود ، با این تفاوت که پودر قهوه را در توری قوری می‌ریزند و سپس در دو مرحله روی آن آب داغ ریخته می‌شود. درب قوری را می‌بندند و ۵-۴ دقیقه فرصت می‌دهند تا قهوه دم بکشد.
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها