کیک انجیر و ماست

کیک انجیر و ماست

کیک انجیر و ماست

کیک انجیر و ماست

کیک انجیر و ماست طرز تهیه ای ساده دارد که میتوان به عنوان وعده صبحانه و یا میان وعده همراه با نوشیدنی میل گردد . کیک ها انواع متنوعی دارند که امروز قصد داریم آموزش یکی از خوشمزه ترین مدل های دسر را برا شما شرح دهیم؛ پس با مجله شوکومای همراه باشید.


مواد مورد نیاز:

مواد لازم
انجیر 10 عدد
عسل 3 قاشق سوپ‌ خوری
کره نرم‌ شده 200 گرم
پودر قند 175 گرم 
لیمو ترش یک عدد
پرتقال نصف عدد
تخم‌ مرغ  4 عدد
آرد سفید گندم 225 گرم
بیکینگ پودر یک قاشق چای‌ خوری
سودا یک قاشق چای‌ خوری
پیمانه ماست 250 میلی‌ لیتر

1 – فر اجاق گاز را روی 180 درجه سانتی‌گراد یا 350 درجه فارنهایت یا شماره 4 از قبل گرم کنید. قالب کیکی با قطر 23سانتی‌متر را آماده کنید، سپس کف و دیواره آن را بعد از چرب کردن با روغن مایع، با کاغذ روغنی مخصوص شیرینی‌ پزی پوشش دهید.

حالا برش‌های انجیر را در کنار و همچنین روی هم در کف قالب بچینید و 3 قاشق عسل را روی انجیر ها بریزید.

2 – کره، پودر قند، رنده پوست لیمو و پرتقال را در کاسه بلوری بزرگی بریزید و با همزن شروع به مخلوط کردن آنها بکنید تا مخلوط حاصل، بی‌رنگ شده و پف کند. سپس کم‌ کم زرده‌های تخم‌مرغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید.

3 – مواد لازم خشک شامل آرد، بیکینگ پودر و سودا را در ظرفی با هم مخلوط کرده و سپس کمی از آن را به مخلوط کرمی اضافه کنید و خوب هم بزنید، سپس یک قاشق ماست به آن افزوده و هم‌زدن را ادامه دهید. همین کار را به نوبت تا زمانی تکرار کنید که مخلوط خشک و ماست تمام شده و خمیری حاصل شود.

4 – کاسه تمیزی آماده کنید و سفیده‌ ها ی تخم‌ مرغ را در آن بریزید و با مخلوط‌ کن آن‌قدر بزنید تا پف کرده و سفت شود. حالا ابتدا نیمی از آن را به مایه کیک اضافه کرده و آرام هم بزنید، سپس باقیمانده سفیده زده‌ شده را افزوده و هم‌ زدن را یکی‌ دو بار به آرامی انجام دهید. مایه کیک را روی انجیر ها بریزید و به مدت یک ساعت در فر حرارت دهید تا بپزد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها