فواید و ضرر های سس سیر

فواید و ضرر های سس سیر + سس سیر +سیر

فواید و ضرر های سس سیر

فواید و ضرر های سس سیر

فواید و ضرر های سس سیر بر سلامت جسم و بدن تأثیرات متفاوتی دارد امروزه از خواص مختلف سیر در جوامع بشری استفاده می شود که از آن بعنوان طعم دهنده غذا ، سس و حتی شامپوی آن برای تقویت موی سر مورد استفاده قرار می گیرد در این مقاله به بررسی برخی خواص سس سیر میپردازیم با مجله خبری شوکومای همراه باشید.

موجب افزایش انرژی 

فواید و ضرر های سس سیر + سس سیر +سیر

افرادیکه که کار های پر تحرک انجام می دهند یا ورزش حرفه ای می کنند در مصرف وعده های غذایی خود مصرف این سس و طعم دهنده را در کنار غذای خود فراموش نکنند سیر بخاطر خاصیت مغزی که دارد موجب افزایش انرژی و توانبخشی در فرد می شود بنابر این افرادیکه کار های پر فشار انجام می دهند مصرف سس سیر و حتی سیر خام را فراموش نکنند. 

درمان ریزش مو

خیلی از افراد از ریزش مو رنج می برند مصرف سس سیر موجب کاهش ریزش مو می شود و افرادیکه دچار  ریزش مو هستند مصرف این طعم دهنده را فراموش نکنند.

سلامت استخوان ها

افرادیکه از درد مفاصلی رنج می برند مصرف این طعم دهنده را فراموش نکنند زیرا مصرف آن موجب افزایش استروژن در بدن می شود و افرادیکه به بیماری پوکی استخوان دچار هستند از این ماده غذایی مصرف کنند.

جلوگیری از سرطان

فواید و ضرر های سس سیر + سس سیر +سیر

مصرف این طعم دهنده به عنوان چاشنی غذا موجب جلوگیری از بیماری سرطان می شود و ترکیب «دی‌آلیل سولفاید» که در سیر موجود است موجب پیشگیری از رشد تومور سرطانی می شود.

کاهش فشار خون

بالعکس بسیاری از سس ها که موجب افزایش فشار خون و چربی می شوند سس سیر از این معقوله مستثنی می باشد و مصرف آن در درمان و کاهش فشار خون تأثیر گذار است.

ضرر های مصرف سس سیر 

خوردن سس سیر برای زنان باردار توصیه نمی شود.

مصرف بیش از حد آن برای معده مضر است.

افرادیکه مورد عمل قرار گرفته اند چند روز قبل از عمل و چند روز بعد آن از مصرف سس سیر پرهیز کنند زیرا موجب افزایش خونریزی می شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها