خاصیت های شگفت آور شکلات قسمت دوم

خاصیت های شگفت آور شکلات قسمت دوم

خاصیت های شگفت آور شکلات قسمت دوم

با مجله خبری شوکومای در معرفی خاصیت های شکلات با ما همراه باشید.

شوکومای را به دوستان خود معرفی کنید.


۶) بسیار مفید برای مادران و نوزادان

یک مطالعه فنلاندی نشان داد که شکلات باعث کاهش استرس در مادران باردار شده و نوزادان چنین مادرانی که شکلات مصرف می‌کنند، بیشتر از نوزادان سایر مادران می‌خندند.

۷) جلوگیری از خطر ابتلا به دیابت

ممکن است باور نکردنی به نظر برسد، اما شکلات برای بهبود حساسیت به انسولین تایید شده است. بنابراین شکلات تلخ – در حالت معمول – ممکن است در تاخیر یا جلوگیری از خطر ابتلا به دیابت مفید باشد.

۸) مفید و موثر برای سلامت پوست

فلاونول‌های موجود در شکلات می‌توانند پوست را در مقابل آسیب‌های خورشیدی محافظت نمایند و از اینرو شما را در داشتن پوستی شاداب، زنده و جوان یاری کنند.

۹) برای مغز شما مفید می‌باشد

تصور می‌شود که میزان فلاونوئیدها با کم شدن حافظه در افراد مسن کاهش می‌یابند و از اینرو ویژگی‌های ضد التهابی شکلات تلخ در درمان آسیب‌های مغزی مانند ضربه مغزی نیز مفید است.

۱۰) باعث می‌شود تا شما حس خوبی داشته باشید

شکلات حاوی فنیل اتیلامین (PEA) است، این همان ماده شیمیایی است که مغز شما زمانیکه شما احساس می‌کنید عاشق شده‌اید، ایجاد می‌کند. فنیل اتیلامین مغز شما را تشویق می‌کند تا آندورفین‌های حس خوب را رها سازد.

همانطور که دیدید، شکلات دارای مزیت‌های باور نکردنی بسیاری می‌باشد، پس بهتر است روزانه از خوردن چند تکه شکلات، به‌ویژه شکلات تلخ دریغ نکنید. جهت خریدن و سفارش انواع شکلات تلخ و شیرین می‌توانید از سایت شوکومای نیز بازدید کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها