10 خاصیت شکلات سفید قسمت اول

10 خاصیت شکلات سفید قسمت اول

10 خاصیت شکلات سفید قسمت اول

در معرفی 10 خاصیت مفید شکلات سفید همراه مجله خبری شوکومای باشید.


شکلات، یکی از موادی است که می‌تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد زیرا برخی از کارخانه‌ها در فرآیند تولید شکلات به آن چربی اضافه می‌کنند. شکلات سفید شکلاتی است که نسبت به دیگر انواع شکلات، عناصر شیرین‌تری دارد. این شکلات خواص بسیاری دارد. خواص شکلات سفید برای سلامتی را در این‌جا آورده‌ایم.

خواص شکلات سفید

۱- جلوگیری از دیابت

افراد مبتلا به دیابت، داروی دیابت مصرف می‌کنند. عوارض جانبی مصرف این دارو هیپوگلیسمی است ( وضعیتی که در آن قند خون تنظیم نمی‌شود و یا این‌که در ذخایر آن تخلیه می‌شوند). ممکن است در این وضعیت فرد به کما رود و برای جلوگیری از آن، پزشک، مصرف مقادیر کم خوراکی‌هایی که قند خون را بالا می‌برند را تجویز می‌کند. شکلات سفید می‌تواند گزینه اصلی برای افراد دیابتی باشد.

۲- جلوگیری از فشار خون بالا

شکلات حاوی مواد زیادی از جمله اسید لینولئیک است که برای بدن، به ویژه عروق خونی مفید است. چرا عروق خونی با فشار خون در ارتباطند؟ عروق خونی با داشتن جریان خون مناسب و خاصیت ارتجاعی کافی، نقش قلب در پمپاژ کردن خون را کاهش می‌دهند که همین مسئله ضربان قلب را کاهش داده و آن را تثبیت می‌کند.

۳- پیشگیری از نارسایی قلبی

شکلات، فلاونوئید بالایی دارد است. این ماده برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی بسیار مفید است. با استناد به برخی مطالعات، شکلات سیستم قلبی عروقی را در بازسازی می‌کند و مانند بازدارنده پلاکت ( بخشی از سلول‌های خونی به قسمت‌های کوچک تقسیم می‌شوند و به شکل پلاکت درمی‌آیند) عمل می‌کند و تجمع آن در افراد مبتلا به نارسایی قلبی را کاهش می‌دهد و بیمار بهبود می‌یابد.

۴-افزایش جریان خون

ورید باب، رگ اصلی کبد است و نقش مهمی را در بدن ایفا می‌کند. این رگ، مواد مغذی فرآوری شده در روده را حمل می‌کند. در مطالعات متعدد، ۲۲ بیماری که شکلات را در رژیم غذایی خود گنجاندند، نتایج خوبی کسب کردند. علاوه بر این، جریان در ورید باب نیز بیشتر شده که بهبود بافت‌ها را به شکل قابل توجهی سرعت می‌بخشد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها