10 خاصیت شکلات سفید قسمت دوم

10 خاصیت شکلات سفید قسمت دوم

در ادامه پست قبل همراه شوکومای باشید.


۵- درمان هيپرکلسترولمی

هيپرکلسترولمي تقریبا شبیه به وضعیت چاقی است اما تفاوت‌‌هایی نیز میان آن‌ها وجود دارد. در این مورد، تنها شاخص‌هایی که باید بدون توجه به وزن بررسی کنیم، LDL ( چربی که شکستن آن سخت است و به آن چربی بد نیز گفته می‌شود) و HDL ( که زنجیره کوتاهی دارد و بدن می‌تواند با سرعت بیشتری آن را بشکند که به آن چربی خوب نیز گفته می‌شود) هستند.

۶- حفظ سطح کلسترول

با خوردن شکلات سفید، چربی سریع‌تر می‌شکند. بنابراین، آزمایش‌ها کاهش LDL و افزایش HDL را نشان می‌دهند. در نتیجه، عمل جذب مواد از جمله ویتامین‌ها فعال‌تر از معمول می‌شود. در این شرایط، بیمار در برابر بیماری عروق کرونری مصون می‌شود. بیماری عروق کرونری وضعیتی است که به دلیل شکسته شدن ذخیره چربی و ورود آن‌ها به خون به وجود می‌آید.

۷- نقرس

نقرس به دلیل تجمع اوریک اسید در مفاصل به وجود می‌آید که نتیجه این تجمع، التهاب مفاصل و تغییر در شکل مفصل است. با استناد به یک مطالعه انجام شده در فرانسه، آنتی اکسیدان بسیاری در شکلات سفید وجود دارد که می‌تواند مولکول‌های اوریک اسید تجمع یافته در مفاصل را بشکند. شکلات سفید می‌تواند سرعت بهبود بیماران را افزایش دهد.

۸- درمان سردرد

سردرد می‌تواند میگرنی، خوشه‌ای یا تنشی باشد. این سه نوع سردرد شدید را می‌توان با مصرف منظم شکلات برطرف کرد.دوپامین موجود در شکلات، سیستم عصبی را آرام کرده و شدت سردرد را کاهش می‌دهد.

۹- کاهش خطر سرطان سینه

مطالعات نشان می‌دهد که مصرف شکلات می‌تواند در زمان کوتاهی خطر سرطان سینه را کاهش دهد. این به دلیل وجودپلی‌فنل‌ها در شکلات اتفاق می‌افتد که مانند آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. در واقع پلی‌فنل‌ها باعث تجزیه مواد سرطان‌زا می‌شوند.

خواص شکلات سفید

۱۰- هضم غذا

شکلات سفید تولید بزاق را افزایش می‌دهد که برای فرآیند هضم غذا مفید است. بزاق نقش نرم کننده را ایفا کرده و در طول فرآیند جویدن، مانند یک ضد سم عمل می‌کند. بزاق در هضم غذا نیز نقش مستقیم دارد چرا که حاوی آنزیم‌هایی از جمله آمیلازاست.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها