10 کشوری که خوش طعم ترین شکلات هارا تولید میکنند قسمت دوم

10 کشوری که خوش طعم ترین شکلات هارا تولید میکنند قسمت دوم

در ادامه پست قبل در معرفی برترین کشور های تولیدکننده شکلات همراه شوکومای باشید.


۵. چک

تا به حال فکر کرده‌اید شکلات چطور به وجود آمد؟ تاریخ و تحول دانه‌های کوچک کاکائو به شکلات قهوه‌ای یا سیاه را می‌توانید در اینجا، یعنی «موزه‌ی داستان شکلات» (The Choco-story Musem) در نزدیکی ایستگاه مترو موستک شهر پراگدر کشور چک کشف کنید.

این موزه اطلاعات تاریخی، جغرافیایی و گیاه‌شناسی درباره‌ی شکلات را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد و البته ناگفته نماند که در تست کردن چندین مزه‌ی مختلف بی‌نصیب نمی‌مانید.

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۶. اتریش

ویلی وانکا در فیلم «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» را به یاد دارید؟ رقیب او، کارخانه‌ی شکلات «زوتر» (Zotter) در ریگرزبورگ (Riegersburg) در کشور اتریش است. سرآشپز «جوزف زوتر» ابتدا به عنوان شاگرد آشپز و پیش خدمت کارش را شروع کرد؛ سپس به شکلات‌ساز حرفه‌ای تبدیل شد. محصولات زوتر از دانه‌های کاکائوی باکیفیت و ارگانیک تهیه می‌شوند.

تکنیک‌های تخصصی آن‌ها، تمام روند بو دادن دانه‌ها تا آسیاب کردن به روش قدیمی را تحت پوشش قرار می‌دهد. کارخانه‌ی شکلات زوتر، تنها کارخانه‌ی اروپاست که از این روش استفاده می‌کند.

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۷. ایتالیا

گرفتن بوسه از آشنایان و دوستان ایتالیایی بد نیست، مخصوصا اگر از نوع شکلاتی آن،«باچی» (Baci) باشد! باچی در لغت یعنی بوسه. شکلات باچی قصه‌ای رمانتیک دارد که قدمت آن به شهری در قلب ایتالیا، یعنی «پروجا» (Perugia) در سال ۱۹۲۲ برمی‌گردد.

با شکلات مردم توانستند به همراه نوشته‌ای عاشقانه که «شکلات را به اندازه‌ی یک بوسه‌ شیرین می‌کرد» عشق‌شان را ابراز کنند.

سال‌هاست میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از عاشقان شکلات سیاه، سفید، شکلات شیری با مغز فندق و شکلات کرانچی فندقی از برند باچی هستند.

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۸. اسپانیا

شکلات «بلانسارت» (Blanxart) هوس‌تان برای خوردنی‌های اسپانیا را کاملاً سیراب می‌کند. جزیره‌ی کرس (Corsega) بارسلون، این شکلات‌سازی مشهور را در خود جای داده که برای داشتن شکلات‌های فوق‌العاده، به متد استفاده از یک نوع کاکائو وفادار مانده است.

بلانسارت هر نوع از شکلات برای هر سلیقه‌ای که فکرش را بکنید، تولید می‌کند؛ از شکلات تلخ ۹۵ درصد اکوادور تا شکلات سفید بدون شکر!

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۹. سوئیس

شکلات سازی «لینت» (Lindt)، در سال ۱۸۴۵ میلادی در کشور سوئیسو شهرزوریخ تأسیس شد که شناخته‌شده‌ترین شکلات در جهان است.

لینت با تولیداتی همچون «شکلات‌های خالص» با درصدهای مختلف مثل ۹۰ درصد و «شکلات‌های نوآورانه» با کرم کارامل یا کارامل نمکی، از پیشرو‌های صنعت شکلات‌سازی به حساب می‌آید. کجا بهتر از وطن این شکلات معروف، یعنی کیلشبرگ (Kilchberg) می‌توان آن را مزه کرد؟

خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا

۱۰. بلژیک

شکلات سازی «گودایوا» یا «گودیوا» (Godiva) که در سال ۱۹۲۶ شکل گرفت، اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور جهان ۶۰۰ شعبه‌ی رسمی دارد.

به عنوان شکلات‌ساز رسمی دربار بلژیک، منصافانه است بگوییم گودایوا یکی از بهترین شکلات‌های جهان را تولید می‌کند.

برای دیدن کارخانه‌ی آن کافی‌ست سفری به بروکسل داشته باشید. شکلات، ترافل، کاکائو و سایر شیرینی‌ها از تخصص‌های شرکت گودایوا است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها