طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه

طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه

طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه

از مجله خبری شوکومای ، طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه را بخوانید .

همانطور که از اسم آن معلوم میباشد ، این کیک شکلاتی مخصوص میباشد و طعم بی نظیری دارد .

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص بسیار ساده میباشد و این کیک در مدت کوتاهی آماده میشود .


 

طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه
طرز تهیه کیک شکلاتی ویژه

 

مواد لازم
آرد 2 لیوان
شکر 1 لیوان
پودر کاکائو 10 قاشق غذاخوری
کره 100 گرم
شیر ولرم نصف لیوان
تخم مرغ 4 عدد
شکلات تخته ای 100 گرم
بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری
نمک  یک چهارم قاشق چای خوری

 

طرز تهیه

ابتدا شکلات تخته ای و کره را درون ظرفی بریزید و به هر روشی که میپسندید آن را آب کنید. سپس شکر و پودر کاکائو را با آن ها اضافه کنید و مخلوط کنید.


پس از آن که مواد را با هم مخلوط کردید ، شیر ولرم را به آن اضافه کنید. وقتی شیر را به آن اضافه کردید ، ظرف را کنار بگذارید تا مایع شکلاتی خنک شود.


بعد از این که مایع شکلاتی خنک شد ، تخم مرغ هارا درون ظرفی دیگر بشکنید و با همزن برقی خوب آن را هم بزنید. سپس مایع شکلاتی را به تخم مرغ ها اضافه کنید و با همزن برقی آن هارا خوب باهم مخلوط کنید.


پس از مخلوط شدن ، بکینگ پودر و نمک را به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید تا مایع کیک یکدست شود. اکنون مایع کیک آماده شده است .


شما میبایست آرد را روی مایع کیک الک کنید و با قاشق به آرامی آن را هم بزنید. روی مایع کیک خود را با پلاستیک بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرم بگذارید.


قالب کیک خود را روغنی کنید تا مایع کیک به آن نچسبد. سپس مایع کیک را داخل قالب کیک خود بریزید و آن را حدود 60 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید.


پس از پخته شدن ، کیک را خارج کنید و آن را لایه لایه کنید. میان لایه های کیک را با خامه فرم ، سس شکلات و یا خامه شکلاتی تزیین کنید.


همچنین میتوانید روی کیک خود را با خامه شکلاتی یا شکلات تخته ای خرد شده تزیین کنید. اکنون کیک شما آماده میباشد و میتوانید از میل کردن آن لذت ببرید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها