طرز تهیه پنکیک شکلاتی

طرز تهیه پنکیک شکلاتی

طرز تهیه پنکیک شکلاتی

از آنجایی که پنکیک ها جزو دسته بندی صبحانه و دسر هستند بسیار مقوی اند و در بین مردم مورد استقبال قرار گرفته اند ، امروز می خواهیم طرز تهیه پنکیک شکلاتی را به شما عزیزان آموزش دهیم. در ادامه ما را در  

 مجله خبری شوکومای دنبال کنید .


 

 مواد لازم 
آرد1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
شیر1 پیمانه
 شکر 1/4 پیمانه
 پودر کاکائو 1/4 پیمانه
 کره 50 گرم
 بکینگ پودر 1/5 قاشق چایخوری
 نمک نوک قاشق چایخوری
 شکلات برای تزئین به مقدار لازم (دلخواه)

 

 

 

 

طرز تهیه پنکیک شکلاتی

 

طرز تهیه پنکیک شکلاتی 

ابتدا ۳/۴ پیمانه از شیر رو با تخم مرغها ، شکر ، نمک ، وانیل ، آرد و بیکینگ پودر( الک شده )  و پودر کاکائو همه رو در ظرف گودی بریزید. با همزن خوب هم بزنید تا مخلوط بشند.

با چنگال یا ویسک دستی هم میتوانید هم بزنید. ۱/۴ پیمانه باقیمونده شیر را روی حرارت گرم کنید تا زمانی که شیر داغ شده و جوش نیاید. کره رو درون شیر بریزید تا با حرارت آن ذوب شود. آن را هم بزنید تا عمل ذوب شدن آن سریعتر صورت گیرد. مخلوط کره و شیر رو به مایه پنکیک اضافه کنید و هم بزنید تا یک دست شود. تابه رو روی حرارت متوسط بذارید و با برس کمی چربش کنید. بذارید تابه داغ شود. اگه از نچسب بودن تابه مطمئن هستید میتوانید آن را چرب نکنید.  از مایه پنکیک با ملاقه یا قاشق بزرگ در تابه بریزید و اجازه دهید تا خودش پخش شود.

س آن را روی حرارت بگذارید تا وقتی که کناره های پنکیک بسته شده و روی آن شروع  به حباب زدن کند. حدوداً سه چهار دقیقه براش کافی میباشد. حدود یک دقیقه نیز پنکیک را برگردانید تا طرف دوم آن هم بپزد. پنکیک های آماده رو کنار بگذارید و بقیه مایه پنکیک رو به همین ترتیب درست کنید. وقتی که همه ی پنکیکها رو که آماده کردید میتونید روی هم بچینید و روی آن را به دلخواه تزیین کنید. از سس شکلات ، رنده ی شکلات ، خامه فرم گرفته ، یا توت فرنگی و تمشک و … برای تزیین آن میتوانید استفاده کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها