طرز تهیه قهوه موکا

طرز تهیه قهوه موکا

طرز تهیه قهوه موکا

از مجله خبری شوکومای ، طرز تهیه قهوه موکا را بخوانید. قهوه موکا یا همان قهوه 4 لایه ، یکی از خوش طعم ترین نوع قهوه ها میباشد که طرفداران بسیاری دارد و طرز تهیه آن بسیار ساده میباشد.

در این مقاله قصد داریم برای شما طرز تهیه آن را توضیح دهیم تا شما هم از طعم عالی آن لذت ببرید.


 

مواد لازم
شیر 200 میلی لیتر
قهوه اسپرسو دم کرده 100 میلی لیتر
آب 1/8 لیوان
شکر 1/8 لیوان 
پودر کاکائو 1/8 لیوان 
نمک کمی
وانیل کمی

 

 

طرز تهیه 

برای طرز تهیه قهوه موکا ، ابتدا آب و شکر را در شیر جوش می ریزیم و می گذاریم شکر در آب حل شود. سپس پودر کاکائو ، وانیل و نمک را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مایع یکدستی به دست آید. پس از حدود 3 الی 5 دقیقه که مایع غلیظ شد ، حرارت را خاموش کرده و می گذاریم کمی سرد شود.

سس شکلات را درون لیوان میریزیم. از آنجایی که امکان دسترسی به دستگاه های قهوه ساز حرفه ای در خانه وجود ندارد ، برای کف دار کردن شیر (فوم کردن شیر) ، از وسیله ای به نام فرنچ پرس (French Press) استفاده می کنیم. البته در صورت نداشتن این دستگاه ، می توان از روش های دیگری نیز استفاده کرد.

 

138 9 1 300x235 - طرز تهیه قهوه موکا
طرز تهیه قهوه موکاطرز تهیه قهوه موکا

 

پس در این مرحله شیر را در شیر جوش گرم کرده ، آن را در فرنچ پرس میریزیم. میله آن را حدود 20 ثانیه بالا و پایین می بریم تا شیر کف کند. بهتر است میله کاملا تا بالای سطح شیر بالا رود تا هوا وارد آن شود و شیر به خوبی کف کند.

اما نباید مدت زمان زدن شیر با فرنچ پرس زیاد باشد ؛ زیرا هر چه شیر را بیشتر بزنیم ، کف بیشتری تولید می شود. پس مدت زمان 20 ثانیه کافی می باشد. سپس با قاشق ، کف شیر را از روی فرنچ پرس برداشته و به آرامی در لیوان بر روی سس شکلات می ریزیم.

در آخر شیر باقی مانده را درون لیوان میریزیم تا لایه های قهوه موکا کامل شود. اکنون قهوه شما آماده میباشد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها