طرز تهیه بستنی ایتالیایی

طرز تهیه بستنی ایتالیایی

طرز تهیه بستنی ایتالیایی

 

امروز می خواهیم طرز تهیه بستنی ایتالیایی را آموزش دهیم که تهیه آن بسیار راحت است ، در ادامه ما را در مجله خبری شوکومای دنبال کنید .


 

طرز تهیه بستنی ایتالیایی (مواد لازم)
آبلیمو1 قاشق چایخوری 
آب1 قاشق چایخوری
وانیل شکری2 قاشق چایخوری
پودر ژلاتین1 قاشق چایخوری
شربت قند 1 قاشق چایخوری
پودر شکر1/2 پیمانه
شیر1/2 پیمانه
بیسکوئیت120 گرم
کره60 گرم
سفیده تخم مرغ۳عدد

 

 

بستنی ایتالیایی
طرز تهیه بستنی ایتالیایی

طرز تهیه بستنی ایتالیایی :

یک ظرف مناسب انتخاب کنید و آب را دورن آن بریزید و سپس پودر ژلاتین را روی آن بپاشید و بگذارید برای 2 الی 3 دقیقه بماند تا خوب نرم شود . سپس در قابلمه ای شیر را بریزید و کره  و وانیل را به آن اضافه کنید و روی حرارت متوسط اجاق بگذارید تا گرم شود . مواد درون قابلمه را به آرامی هم بزنید تا شیر کم کم گرم شود و کره هم درون آن آب شود . بعد از آب شدن کره و گرم شدن شیر قابلمه را از روی حرارت بردارید و ژلاتین را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید تا کاملا حل شود . مایه ابتدایی بستنی ایتالیایی را کنار بگذارید تا خنک شود و هر چند دقیقه یک بار آن را هم بزنید تا سفت نشود .

اکنون سفیده ها را درون یک ظرف بزرگ بریزید و آنها را به وسیله همزن برقی یا دستی حسابی بزنید تا کاملا یکدست و سفت شوند . حال پودر شکر را کم کم به سفیده ها اضافه کنید و مدام هم بزنید تا زمانی که رنگ مایع تغییر کند و کاملا غلیظ شود . در همان حال آبلیمو را نیز اضافه کرده و برای 30 ثانیه مواد را مخلوط کنید .

حال مخلوط شیر را که خنک شده را هم به صورت تدریجی به مواد اضافه کنید و آرام مخلوطشان کنید . حال مواد آماده شده بستنی ایتالیایی را درون بستنی ساز بریزید و در صورتی که دستگاه ندارید مواد را داخل یک ظرف پلاستیکی گود بریزید و آن را درون فریزر با درجه حرارت بالا قرار دهید . بعد از گذشت 2 ساعت بستنی به تدریج سفت می شود ، در این زمان آن را از فریزر بیرون آورده و با همزن آنقدر بزنید تا حسابی نرم و یکدست شود . حال در مرحله آخر بیسکویت ها را خرد کرده و به بستنی ایتالیایی اضافه کنید . سپس درب ظرف را محکم ببندید و دوباره آن را درون فریزر با درجه کمتر بگذارید تا کاملا آماده شود .

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها