شکلات یک کادوی جهانی

شکلات یک کادوی جهانی

شکلات یک کادوی جهانی

می خواهیم به تاریخچه شکلات نگرش خلاصه ای در مجله خبری شوکومای داشته باشیم با ما همراه باشید 

 


شکلات یک کادوی جهانی

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا شکلات یک کادوی جهانی میباشد؟ رسم در تمام دنیا وجود دارد و ایرانی ها نیز سال هاست به عنوان احترام و کادو از شکلات استفاده می کنند ولی ریشه اصلی آن به آمریکا و البته گسترش این امر به اروپا بر می گردد.

در ادامه برای شما توضیحاتی را در رابطه با این موضوع خواهیم داد.

 

تاریخچه شکلات

زمانی که کریستف کلمب به آمریکا رسید و آن را کشف کرد ، برای ملکه ایزابلا مقداری شکلات و طلا به عنوان هدیه فرستاد که اولین باری بود که شکلات به عنوان یک هدیه به شخص دیگری داده میشود. 

از آن زمانی که شکلات به اروپا رسید به عنوان یک خوراکی خوشمزه و گران قیمت شناخته می شد به همین دلیل فرهنگ کادو دادن شکلات گسترده تر شد و این روزها برخی شکلات ها هستند که تنها به عنوان کادو تولید می شوند.

پیشینه شکلات به زمان آزتک ها باز میگردد و این همه ماجرا نیست. آزتک ها اولین کسانی بودند که به ارزش شکلات پی بردند و آن را به عنوان یک خوراکی خوش طعم و با ارزش میشناختند. به همین دلیل هم کریستف کلمب زمانی که به آمریکا رسید سریعا با این خوراکی آشنا شد.

شکلات در طول تاریخ بسیار تغییر کرده است، اولین بار برادران کدبری که این روزها نیز برند آن ها یکی از برندهای شکلات در دنیا به شمار می آید مغازه ای در انگلستان باز کرده و شروع به فروش شکلات کردند.

در آن زمان درگیر ساخت شکلات های مختلف بودند تا اینکه برای اولین بار در سال 1864 ریچارد کدبری توانست یک شکلات به شکل قلب تولید کند و بسیاری همین روز را آغاز دوره جدیدی در عصر شکلات ها می دانند.

و این گونه بود که تولید شکلات های پذیرایی رونق یافت و کادو دادن شکلات در بین مردم رواج یافت.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها