تاریخچه آدامس

تاریخچه آدامس

تاریخچه آدامس

تاریخچه آدامس:

طی تحقیقات مجله خبری شوکومای در خصوص تاریخچه آدامس ، به این نتیجه رسیدیم که آدامس یکی از قدیمی ترین و پر طرفدار ترین تنقلات جهان است.

آدامس در هزاران سال قبل توسط باستان شناسان در طرح ها و رنگ های متنوع  به ثبت رسیده است. اولین روش ساخت آدامس سازی در سال 1869 ابداع شد و در سال 1928 آدامس هایی با خاصیت دارویی تولید شد.

کلمه آدامس از نام Thomas Adams گرفته شده است که یک ماشین برای کارخانه آدامس سازی تولید کرده است. آدامس برای اولین بار در سال 1848 به فروش رفت و فروش آن بسیار رونق یافت.

امروزه جهت طعم دار کردن این محصول ، از شیرین کننده‌های مصنوعی از قبیل ساخارین، آسپارتام و آس سولفام استفاده میکنند. باید بدانید که مقدار شیرین کننده های این محصول بیشتر از حد مجاز نمیباشد پس با مصرف بیش از حد آن ، خطری مارا تهدید نمیکند.

امروزه از آدامس علاوه بر خواص دارویی ، برای خوشبو کردن و تمیز کردن دهان نیز استفاده میکنند. برخی از آدامس ها هم برای باز کردن نفس مناسب میباشد و کیپ شدن بینی را از بین میبرد و راه تنفس را باز میکند. امروزه آدامس یکی از محصولاتی پرطرفدار در بین مردم میباشد که تنوع بسیار زیادی در طرح ، رنگ و مزه دارد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها